T-15 Dni: Grand Prix Paryża Formula E Championship

Po raz pierwszy w historii FIA Pure Electric Formula Championship po raz pierwszy wyląduje na ulicach Paryża. Jako partner założyciel i oficjalny sędzia mierzący czas mistrzostw XXI wieku, szwajcarski awangardowy zegarmistrz TAG Heuer zapewni aktywne wsparcie.

   Mistrzostwa Formuły E sezonu 2015/2016 rozpoczną pierwszy europejski wyścig w Paryżu. 23 kwietnia 18 jednomiejscowych, wyłącznie elektrycznych samochodów wyścigowych ustawi się na torze zaprojektowanym i zbudowanym wokół Les Invalides w Paryżu, co wpłynie na Grand Prix Formuły 1 w Paryżu. W tym sezonie jest 11 przystanków, a Paryż jest 7. przystankiem. Samochód będzie jechał wzdłuż BoulevarddelaTour-Maubourg z prędkością 220 km / h.
   Pekin, Buenos Aires, Moskwa, Berlin, Londyn … Paryż to tylko jedna z atrakcji drugiego sezonu mistrzostw, sponsorowana przez szwajcarskiego zegarmistrza TAG Heuera. To także oznacza powrót wyścigu samochodowego do serca francuskiej stolicy; najnowszym wyścigiem w Paryżu był Coupe de Paris, którego gospodarzem był tor Brunswick Park po II wojnie światowej.

   Od samego początku firma TAGHeuer po raz pierwszy w pełni wierzy w przyszłość Mistrzostw Świata FIA w jednomiejscowych pojazdach elektrycznych, o czym świadczy osobiste zaangażowanie jako partnera-założyciela. Jako oficjalny zegarek i chronometrażysta tego innowacyjnego wydarzenia, TAGHeuer z dumą współpracuje ze wszystkimi zaangażowanymi w rozwój wyjątkowych mistrzostw świata, które doskonale integrują zawody na wysokim poziomie z najnowszą technologią umożliwiającą bezpośrednią prezentację wydarzenia W centrum miasta przekaż go publiczności i młodzieży. Pierwsze mistrzostwa Formuły E odbyły się w Pekinie we wrześniu 2014 roku.
   Jean-Claude Biver, dyrektor generalny TAG Heuer i prezes działu zegarmistrzowskiego Grupy LVMH, powiedział: „TAG Heuer zawsze był w czołówce czasów. Mistrzostwa Formuły E to największa innowacja w dziedzinie wyścigów i rozrywki w ciągu ostatniej dekady, która z powodzeniem odbyła się na ulicach Pekinu, Buenos Aires i Meksyku. To jest dla młodych ludzi, którzy dbają o środowisko, interesują się technologią i cieszą się życiem. Świat wokół toru jest tak samo ważny jak sam wyścig, podobnie jak Electric Formula na nowo definiuje relacje między młodymi ludźmi a samochodami wyścigowymi; Podejście to pokrywa się z TAG Heuer. ”

Samochód pokazowy mistrzostw Formuły E dostosowany przez Lapo Elkann i Garage Custom Italia

   Aby uczcić rozpoczęcie Mistrzostw Formuły E w Paryżu, Jean-Claude Biver, dyrektor generalny TAG Heuer i prezes działu zegarków Grupy LVMH, zaprosił swojego przyjaciela Lapo Elkanna i jego przyjaciół Agencja projektowa Garage Custom Italia dostosowała elektryczny samochód demonstracyjny do Formuły 1.
   Ten wyjątkowy samochód wystawowy, sponsorowany przez TAG Heuer i Juliusa Bär Bank, zostanie sprzedany na aukcji podczas uroczystej kolacji zorganizowanej przez Ratusz Paryski wieczorem w sobotę, 23 kwietnia, książę Albert II z Monako i Electric W wydarzeniu będzie także obecny Alejandro Agag, CEO Equation Holding Group. Środki zebrane na tej aukcji zostaną przekazane Fundacji Księcia Alberta II w Monako w celu ochrony środowiska.

   Aby po raz pierwszy odbyć się Mistrzostwa Formuły E w Paryżu, TAGHeuer zaprezentuje oficjalny samochód wystawowy Pure Electric Championship w flagowym sklepie na Champs-Elysées w Paryżu. Kiedy: 20-25 kwietnia 2016 r. Dla wszystkich, którzy szczęśliwie cieszą się życiem. Nie przegap tej okazji!