Nick Hayek Twierdzi, Że Sprzedaż Swatch Ma Dwucyfrowy Wzrost W Chinach

Ostatnio Nick Hayek, dyrektor generalny Swatch Group, powiedział w wywiadzie dla szwajcarskiej gazety „Schweiz am Sonntag”, że sprzedaż zegarków Swatch wzrosła o 15% w Chinach Jeśli chodzi o RMB), inne marki Grupy, takie jak Omega, Tissot, Longines i Breguet, również odnotowały jednocyfrowy wzrost sprzedaży.
   Nick Hayek powiedział również, że pomimo silnego franka szwajcarskiego sprzedaż zegarków Swatch Group w Szwajcarii jest pozytywna i zdrowa. W lipcu i sierpniu Swatch Group oglądało sprzedaż w Lucernie i Interlaken, dwóch popularnych miastach turystycznych, o ponad 50%.
   „Grupa Swatch będzie nadal dostarczać produkty i usługi chińskim konsumentom w kraju i za granicą, a sprzedaż (w RMB) wzrosła w tym roku w porównaniu do ubiegłego roku. Nigdy nie widzieliśmy tak przyjemnej sprzedaży. Przyczyniły się znacząco do wzrostu sprzedaży Lucerny i Interlaken. ”
   W wywiadzie Nick Hayek odrzucił teorię zagrożeń Apple Watch. Jednocześnie potwierdził, że Belenos Clean Power, spółka kontrolowana przez Swatch Group, rozpocznie produkcję nowej generacji akumulatorów o dużej pojemności w przyszłym roku.