Naucz Się Rozpoznawać 6 Najczęstszych Rodzajów Tourbillonów Zegarkowych

Tourbillon to francuska interpretacja wiru. „Tourbillon” to tylko połączenie transliteracji i bezpłatnego tłumaczenia. Wywodzi się od terminu używanego przez francuskiego matematyka Kartezjusza, aby opisać orbitę planet wokół Słońca, a znany filozof i encyklopedia D \\ ‚Alembert zinterpretował ją dalej jako oznaczającą, że ciężki przedmiot porusza się wokół jednej osi. I wynalazca tourbillon, mistrz Breguet, zinterpretował to w następujący sposób: mój wynalazek może zrównoważyć błąd spowodowany grawitacją ziemi, w której koło równoważące znajduje się w różnych pozycjach … Ogólnie rzecz biorąc, tourbillon może skutecznie kompensować błędy pozycji spowodowane przez grawitację koła równoważącego, ekscentryczny ruch sprężyny włosowej i azymut sprężyny włosowej. Cechą charakterystyczną tego urządzenia jest to, że podczas działania sprężyny równoważącej i systemu wyskoku mogą one również obracać się o 360 stopni razem, co minimalizuje błąd położenia spowodowany grawitacją ziemi, poprawiając w ten sposób dokładność pomiaru czasu.

 Breguet CLASSIQUE TOURBILLON EXTRA-PLAT AUTOMATIQUE 5377 Tourbillon Slim Automatic

Treasure Tourbillon

亚 Abraham, 26 czerwca 1801 r. Louis Mistrz Breguet uzyskał 10-letni patent na nową ucieczkę czasomierza z paryskiego urzędu patentowego, który obecnie nazywamy „Tourbillon”. Odnosi się do systemu regulacji prędkości wychodzenia, który obraca się w zegarkach mechanicznych, jednak zdaniem ekspertów mistrz Breguet wymyślił ten wynalazek już w 1795 r. Po wielu latach rzeczywistej produkcji i badań zajęło to kilka miesięcy. Pełna wersja aplikacji z rysunkiem akwareli urządzenia została przygotowana przed oficjalnym uruchomieniem tourbillon. Po setkach lat zmian tourbillon Breguet, który widzimy dzisiaj, rozwinął się w nowoczesną wersję. Weźmy Tourbillon Breguet uruchomiony przez najbardziej autentyczną markę założyciela tourbillon Breguet jako przykład, aby zrozumieć trzy cechy strukturalne tego typu tourbillon: pierwsza cecha: widelec wychwytowy typu K (powszechnie znany jako K-horse), Narożny system regulacji prędkości złożony z koła wychylnego i sprężyny równoważącej; drugą cechą jest trójwarstwowa rama ze sklejki. Górna szyna jest wyposażona w amortyzator jako górna podpora wału równoważącego, przy czym zewnętrzny koniec sprężyny włosów jest przymocowany do tej szyny poprzez zewnętrzny stos. Środkowa szyna jest inkrustowana górnymi klejnotami podtrzymującymi widły do ​​palet i kołem wyskokowym, a sprężyna równoważąca znajduje się w przestrzeni między środkową szyną a górną szyną. Dolna szyna jest ogólnie podzielona na trzy części, które są inkrustowane widelcem wychodzącym, kamieniem dolnym podpory koła wychwytującego i amortyzatorem jako dolnym podparciem wałka wyważającego; trzecia cecha: szybkie i wolne igły, które dostosowują dokładność czasu jazdy i górne podparcie ramy tourbillon Jest on ustawiony na górnej szynie, a dolne podparcie ramy tourbillon i drugi bieg do przekazywania mocy do tourbillon są zamocowane na dolnej szynie.

 Chanel Premiere Flying Tourbillon Zegarek

Pływający tourbillon (zwany także latającym tourbillon)

Flying Tourbillon został wynaleziony w 1922 roku przez Alfreda Helwiga, zegarmistrza Glahsutte, miejsca narodzin niemieckiego przemysłu zegarmistrzowskiego, którego konstrukcja charakteryzuje się stałym podparciem ramy tourguill Breguet. Anuluj, umieszczając podparcie ramy tourbillon na dole. Zazwyczaj można to ustawić na dwa sposoby: jeden jest kontynuacją metody podtrzymywania łożyska klejnotów, a drugi to innowacyjny rodzaj wsparcia łożyska kulkowego. W tej metodzie rama tourbillon jest zamocowana na łożysku kulkowym, dzięki czemu tourbillon może utrzymywać względnie stabilny stan pracy w dowolnym kierunku. Zaletą latającego tourbillona w porównaniu z typem Bregueta jest to, że wygląda na to, że obracająca się rama tourbillona jest całkowicie wolna od przeszkód i może być w pełni wyświetlana, ma efekt zawieszenia podczas pracy, co poprawia nowość i dynamiczną ekspresję tourbillon. Ta niewielka zmiana jest wymagająca technicznie, ale przynosi nieoczekiwaną lekkość i piękno. Obecnie, wśród najnowszych modeli tourbillon wprowadzonych na rynek przez różne marki, latające tourbillony są szerzej stosowane niż modele Breguet. Powodem jest to, że ludzie tęsknią za dzisiejszymi tourbillonami od samego początku poprawiając dokładność pomiaru czasu. Stopień staje się przejawem dynamicznego piękna.

 Louis Vuitton Tambour Monogram Tourbillon

Ekscentryczny tourbillon

Tourbillon ekscentryczny odnosi się do tourbillonu współosiowego. Główna różnica między nimi polega na tym, czy pozycja sprężyny równoważącej w tourbillon jest wyśrodkowana czy niecentryczna, i czy jej oś obrotu pokrywa się z osią obrotu ramy tourbillon? Jeśli tak, jest współosiowy; jeśli nie, należy go zaklasyfikować jako ekscentryczny. Współosiowe reprezentatywne marki to Glashütte i Cartier, zaś ekscentryczne reprezentatywne marki to Blancpain i Piaget. Ponieważ ekscentryczny układ ogranicza przestrzeń kołysania, jest nieco gorszy od współosiowego, ale ze względu na cudowną trajektorię biegu, jest również uwielbiany przez wielu fanów zegarków.

 Girard Perregaux Vintage 1945 Tourbillon Three Golden Bridge

Trzy Golden Bridge Tourbillon

Jest to jeden z najłatwiejszych do zidentyfikowania tourbillonów. Na tourbillon pojawiają się trzy równoległe szyny podtrzymujące w kształcie mostu, co nadaje całemu zegarkowi silniejsze poczucie ceremonii i wspaniałości. Mechaniczne ruchy zwykle składają się z wielu szyn i mostów, a zegarmistrz Constant Girard uczynił te mosty częścią dekoracji. Trzy mosty odpowiadają równoległemu mostkowemu mostkowi lufy, środkowego koła i tourbillon. Po 1850 r. Dwaj najsłynniejsi zegarmistrzowie tourbillon, Auguste Grether i Ernest Guinand, pojawili się po mistrzach Breguet w Szwajcarii. Ich prace są bardzo charakterystyczne, a przy założeniu zapewnienia funkcjonalnych właściwości samego tourbillon, nie tylko sprawia, że ​​rama tourbillon jest piękniejsza, ale także zwraca uwagę na dbałość i dopracowanie wyglądu. Najsłynniejszym dziełem mistrza Ernesta Guinanda jest seria konstrukcji tourbillon, które Girard Perregaux dostarczył trzy złote ruchy mostu. Ta seria prac jest poważną zmianą w historii tourbillonów. Łączy nie tylko logiczne mosty i konstrukcje mechaniczne. Jest również przyjemny i artystyczny. Funkcje tourbillona Girarda Perregaux są podzielone na dwie części. Pierwsza część jest dekoracyjna. Mistrz tourbillon Ernesta Guinanda stworzył magiczny mechanizm o niezrównanym pięknie artystycznym i specjalnie wykonał szynę wspierającą w ruchu. Mosty ze złotą strzałą mają niezwykłe znaczenie: w pierwszym zgłoszeniu patentowym Girarda Perregaux wyraźnie określono kształt i rozmieszczenie trzech złotych mostów; druga część to funkcjonalność, a trzy złote mosty to właściwie trzy sklejki podtrzymujące. A w środkowej pozycji jest inkrustowany dużym rubinowym łożyskiem. Trzy szyny mostkowe służą jako źródło siły napędowej ruchu, centralne koło bezpośrednio połączone z systemem wyświetlania czasu oraz najważniejszy mechanizm regulujący prędkość wychodzenia, tourbillon. Te trzy elementy są najważniejszymi składnikami trzech ruchów. Górnego wsparcia. Największą cechą Sanjinqiao Tourbillon jest świadomy układ ruchu – trzy punkty i jedna linia, która szczególnie podkreśla związek między wewnętrznymi składnikami ruchu. Jest tak ruchomy, że demonstruje go trzy bardzo kreatywne szyny.

 Piaget Limelight Jazz Party Tourbillon

Planetary Tourbillon

Tourbillon planetarny jest taki sam, jak planety we wszechświecie podążają trajektorią. Podczas obrotu na orbicie cały tourbillon obraca się również wzdłuż osi ruchu z podporą. Można go podzielić na trzy typy w zależności od prędkości obrotowej wspornika mechanizmu planetarnego: pierwszy typ to tourbillon planetarny z godziną – prędkość obrotowego wspornika to jeden obrót co 12 godzin lub 24 godziny; drugi typ to tourbillon planetarny z minutą – jego Prędkość obrotowego wspornika wynosi jeden obrót co 60 minut; trzeci typ to używany tourbillon planetarny – prędkość obrotowego wspornika wynosi jeden obrót co 60 sekund.

 Jaeger-LeCoultre Duomètre Sphérotourbillon Blue

Dwuosiowy Tourbillon

Dwuosiowy tourbillon obraca się jednocześnie wokół dwóch osi. Położenie dwóch osi może być nachylone lub pionowe. Takie urządzenie może do pewnego stopnia redukować błędy i jest bardziej dokładne niż tourbillon jednoosiowy. Dzięki wspaniałej współpracy dwóch osi nie obraca się już tylko w jednej płaszczyźnie, ale można powiedzieć, że jest „uniwersalny”.