Felix Baumgartner Będzie Obecny Na Konkursie Adac Nurburgring 24 2014

Według wartowni, słynne zawody wyścigowe „Nurbergring 24 godziny” odbędą się 21 czerwca br. W górach Eifel w Niemczech. FELIX BAUMGARTNER, który jest również wiernym fanem sportów ekstremalnych, weźmie udział w naszych zawodach.

 Najwybitniejszy na świecie spadochroniarz ze stałymi punktami podejmuje nową przygodę: kieruje Audi R8 LMS, by zmierzyć się ze znanym na całym świecie torem Northern Ring Circuit w Nürburgring.

 Baumgartner przeszedł do historii w 2012 roku, wyskakując z kokpitu balonu o wysokości 38 969 metrów (127 852 stóp), spadając na Ziemię z prędkością do 1358 kilometrów na godzinę (843 mil na godzinę), kończąc Część projektu Red Bull Stratos, jednego z najwyższych spadków wysokości w historii.

 Baumgartner uzyskał już prawo jazdy, prowadził już Subaru Imprezę w rajdzie, prowadził również Volkswagena Scirocco na torze Hockenheim i ścigał się na Mistrzostwach Świata Motocykli w Walencji 2013 Dani Pedrosa i Marc Márquez z zespołu Poso-Honda dopingowali.

 Przed wejściem na niebezpieczny tor Northern Ring 44-letni Baumgartner rozpocznie kompleksowy program treningowy z zespołem Audi Experience Team, we współpracy z pięciogodzinnym mistrzem Le Mans, Frankiem Bielą, trzema Mistrz Marco Werner i doświadczony Pierre Kaffer.

 „Podejście Baum Gatnera do nowego zadania jest tym, czym powinien być zawodowy sportowiec” – powiedział kierownik zespołu Sepp Haider, który również sam był kierowcą rajdowym. „Chętnie się uczy, ma silną ciekawość, umie oceniać otoczenie zewnętrzne i jest w 100% zmotywowany do robienia rzeczy”.

 Audi R8 LMS ma maksymalną prędkość 195 mph. Maksymalna prędkość dla Baumgartnera wynosi 843,5 mph.